Katecheta 1/2000 » RECENZJE »

(red.) Ks. Stanisław Łabędowicz, Wyznawać wiarę dzisiaj. Katecheza dorosłych na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego

Drukuj
Katecheza dorosłych na podstawie
Katechizmu Kościoła Katolickiego


Wydawnictwo  Diecezjalne,
Sandomierz  1999
W wydawnictwie diecezjalnym w Sandomierzu ukazała się dawno oczekiwana pozycja Wyznawać wiarę dzisiaj - Katecheza dorosłych na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego.

    Praca powstała dzięki zaangażowaniu księży profesorów z wydziałów teologii KUL, ATK i WSD w Radomiu. Całość opracowania poprzedzona jest wstępem J.E. Księdza Prymasa Kard. Józefa Glempa, jak również zawiera szczegółowe wprowadzenia do poszczególnych części Katechizmu, ks. prof. A. Zuberbiera, ks. prof. J. Kopcia, ks. prof. J. Nagórnego, ks. prof. W. Słomki oraz stosowne zestawy katechez. Właściwie dobrany układ treści poszczególnych katechez i estetycznie wykonana szata graficzna, z ciekawymi ilustracjami oraz piękna twarda oprawa dają satysfakcję, że bierzemy do ręki fachowy podręcznik do katechezy.

    W recenzji wydawniczej ks. prof. J. Nagórny napisał:

    "Przede wszystkim ta pozycja wydawnicza idzie dalej aniżeli różnego rodzaju wprowadzenia i komentarze, których dość dużo pojawiło się dzisiaj na rynku wydawniczym. Trzeba więc docenić fakt, że chodzi tu nie o jakąś ogólną pomoc w odczytaniu przesłania KKK, lecz o rodzaj (szeroko rozumianego) podręcznika do katechezy".

    Natomiast ks. prof. dr hab. J. Kopeć zaznaczył:

    "Pozycja ta po raz pierwszy całościowo w języku polskim uwzględnia wskazania Katechizmu przystosowane do jednostek dydaktycznych, przeznaczonych dla katechezy ludzi dorosłych. Dzieło przygotowane przez ponad stu autorów, z fachowymi wprowadzeniami do poszczególnych części katechizmu, stanie się z pewnością poszukiwanym podręcznikiem w formacji uczniów Pana na progu trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa. Edycja opracowania jest oczekiwana zarówno przez katechetów, duszpasterzy, jak i moderatorów formacji duchowej ludzi dorosłych, która w Polsce powinna być podjęta w obliczu gwałtownie odnotowanych przemian w religijności Polaków".

    Wyznawać wiarę dzisiaj... jest fachowym podręcznikiem do katechezy ludzi dorosłych. Powinni z niego korzystać duszpasterze, katecheci, jak również wierni świeccy.

Copyright by Drukarnia i Księgarnia Św.Wojciecha Sp. z o.o.

strony internetowe Strony internetowe Poznań, Agencja Reklamowa Poznań, Systemy Zarządzania Treścią Agencja Reklamowa eCreo