Katecheta 7-8/2001 » "VERBA DOCENT..." »

Ewaluacja edukacyjna jako element kształcenia katechetycznego

Prześlij Drukuj

Posługa katechetyczna podejmowana w szkole wymaga ze strony nauczyciela religii świadomości postulatów formułowanych przez reformatorów systemu polskiej edukacji i odpowiedzialności za to, co dzieje się w środowisku szkolnym. Jednym z nich jest wymóg większego zainteresowania do niedawna nieznaną w Polsce, choć od lat obecną w praktyce edukacyjnej wielu krajów, ewaluacją.

    Zakres problematyki jest szeroki i wymaga gruntownego studium. W niniejszej refleksji zostanie podjęty niewielki jej odcinek. Chodziło będzie tutaj przede wszystkim o ukazanie ewaluacji edukacyjnej jako elementu kształcenia katechetycznego. W toku refleksji zostaną najpierw podjęte kwestie terminologiczne, a następnie ukazane cele, zadania i dziedziny ewaluacji edukacyjnej w kształceniu katechetycznym, by w tym kontekście wskazać na etapy, formy i sposoby realizowania tego typu ewaluacji edukacyjnej.

Proszę podać kod dostępu
kod: 

UWAGA!!!
Aby otrzymać jednorazowy dostępu do artykułu wyślij sms o treści p155.kod pod numer 7238. W ciągu kilku minut otrzymasz w odpowiedzi sms zawierający kod dostępu. Wpisz go w pole "kod" i kliknij dalej. Cena jednego kodu wynosi 2 PLN.

Jeśli pojawiły się jakiekolwiek problemy związane z dostepem do artykułów, skorzystaj z pomocy

Uwaga! Serwis jest dostepny tylko z komórek operatorów krajowych.