22 październik 1957 - 31 styczeń 2017

31.01.2017
Podziękowanie
Od dnia dzisiejszego tj. 31 stycznia 2017 roku czasopismo "Katecheta" przestaje być wydawane w wersji drukowanej. Powołał je do istnienia ks. prof. Marian Finke, profesor katechetyki poznańskiej. Pismo istniało od 1957 roku przez 60 lat, przetrwało okres cenzury i represji systemowych. Zmieniający się świat wprowadza nowe standardy.
Wszyscy byli pracownicy redakcji wyrażają wielką wdzięczność Czytelnikom, współpracownikom, Autorom, za to, że nam zaufaliście, że mogliśmy być z Państwem podczas Waszych lekcji religii w szkole i salkach katechetycznych, na uczelniach wśród studentów. Jesteśmy dumni z tego, że publikowanie na jego łamach pomagało katechetom w zdobywaniu stopni awansu zawodowego. W środowisku katechetyków cieszyło się szacunkiem za parametry naukowe. Dziękujemy za każdego Autora i Czytelnika, za inspiracje i przekazaną wiedzę. Mamy nadzieję, że idea "kreatywnej katechezy" według ks. prof. Finke była godnie kontynuowana przez 60 lat w "Katechecie". 
Za wszystkie lata współpracy, życzliwości, dzielenie się pomysłami, spotkania, konferencje, szkolenia, inspiracje, artykuły, konsultacje, rozmowy oraz za udział w I Międzynarodowym Kongresie Katechetyczny zorganizowanym z okazji 50-lecia istnienia pisma bardzo Państwu dziękujemy.

Byli pracownicy redakcji czasopisma "Katecheta"

Niech pierwsza strona "Katechety" z 1957 roku stanie się ostatnią stroną, którą żegnamy się z Państwem.


 
 
Nowości wydawnicze