MATERIAŁY PRAKTYCZNE

Elżbieta Kotkowska
Klasa VIITemat: Kto popełnia grzech, odwraca się od Boga i zadaje ranę Kościołowi (katecheza nr28).Celdydaktyczny: Wszyscy ludzie i świat, w którym żyją są ze sobą powiązani. Stąd każdy grzech nawet taki którego nie widać szkodzi całemu stworzeniu.Celwychowawczy: Kształtowanie wrażliwości na zło w sobie.
Dominik Kustra
Dla klas V - VIIICelekatechezy: ukazanie potrzeby kapłanów, ich poświęcenia dla Królestwa Bożego oraz przedstawienie prawdziwego obrazu pracy i obowiązków duszpasterskich. kształtowanie właściwego spojrzenia na kapłaństwo oraz wzbudzenie szacunku względem duszpasterzy. Plankatechezy: Codzienność życia kapłańskiego. Kim jest kapłan? Zastępca Chrystusa - Wiecznego Kapłana; Powołany przez Boga; Szafarz sakramentów świętych i głosiciel Dobrej Nowiny; Kapłan w społeczeństwie; Kapłan w moim życiu. Modlitwa. Szacunek wobec kapłanów.
Dominik Kustra
Dla młodzieży szkół średnichCelekatechezy: ukazanie wartości powołania w życiu każdego chrześcijanina, pobudzenie do odkrywania i kształtowania własnego powołania. Plankatechezy: Radość płynąca z odkrycia powołania. Powołanie jako dar Boży. Co to jest powołanie? Czy istnieje powołanie czasowe? W jaki sposób Bóg Powołuje? Jak właściwie rozpoznać swoje powołanie? Czy można odrzucić Boży plan? Pytam: Panie, co mam czynić, aby być doskonałym? Chcę odkrywać i kształtować swe powołanie.
Zamów prenumeratę „Katechety”
czyli ponad 100 stron artykułów, dyskusji i pomocy dydaktycznych CO MIESIĄC.