Katecheza we współpracy ze szkołą. Refleksje po lekturze wywiadu z o. Markiem Kosaczem
Autor: ks. Jarosław Kotowski
Artykuł archiwalny
Po pierwszej lekturze wywiadu z o. Markiem Kosaczem chciałem uniknąć zabierania jakiegokolwiek głosu w dyskusji. Sprawa, owszem, ciekawa. Jednostkowy fakt przejścia z katechezą ze szkoły do parafii nie jest jednak argumentem ani za, ani przeciw. Refleksja, znajdująca się w dalszej części artykułu o. Marka Kosacza bardziej zachęca do dyskusji.
Jestem za katechezą w szkole i dla mnie jest to raczej kwestia, jakie miejsce zajmuje czy też jakie miejsce powinna zajmować katecheza w systemie szkolnym. To, o czym mówi o. Marek, przeżywa wielu katechetów uczących w szkołach. Zmieniają się szczegóły, jednakże sytuacje i pytania pozostają podobne. Katecheci nie mówią o tym, ponieważ nie mają szans dotarcia do ogólnopolskiego czasopisma.