Katecheta 11/2005
E-wydanie
„Katecheta” jest teraz również dostępny Jako e-wydanie!
Na półkę Katechety
W szkole miłości św. Pawła
s. Urszula Kłusek SAC
KSIĄŻKA
1,00 zł

Prezentacje

NOWOŚCI WYDAWNICTWA ŚWIĘTEGO WOJCIECHA
Autor: (oprac. red.)
Artykuł archiwalny
 

"BO PIĘKNO NA TO JEST, BY ZACHWYCAŁO".
JAN PAWEŁ II W KULTURZE POLSKIEJ
 
POZNAŃ 2005

    Jan Paweł II inspirował wiele osób. Ilustrowana pozycja, wydana przez Drukarnię i Księgarnię Św. Wojciecha, stanowi zbiór myśli wielu "zainspirowanych"; ukazuje ich wkład w narodową kulturę. Osoba, twórczość i misja Jana Pawła II miały i wciąż mają niebagatelny wpływ na kształtowanie się systemu wartości nie tylko Polaków. Jego postać wywarła wpływ na twórców filmu, jeszcze w czasie jego licznych podróży w charakterze Głowy Kościoła. Nie oparli mu się też malarze i rzeźbiarze, miał swój udział w myśli filozoficznej oraz wpływ na język polski. Jego postać uwieczniono w filatelistyce i numizmatyce. Jan Paweł II Wielki, sługa Boży, swoim świętym życiem kształtował serca i myśli ludzi i właśnie taki na zawsze pozostanie z nami.

*   *   *

JOSEF GELMI
 
MAŁY LEKSYKON PAPIEŻY
 POZNAŃ 2005

    Zwięzły, kompletny, podręczny i napisany przystępnym językiem przybliża jedynie najbardziej istotne fakty z życia kolejnych papieży - taki jest "Mały leksykon papieży", wydany przez Drukarnię i Księgarnię św. Wojciecha. Pozycję wydawca kieruje nie tylko do studentów teologii, ale do wszystkich żywo interesujących się Kościołem. Autor, Josef Gelmi, historyk i teolog, nie boi się "trudnych" faktów z życia papieży, którzy nie zawsze stawali na wysokości zadania, którym nieobce były intrygi i walki o najwyższy urząd. Ukazanie ich słabości pozwala docenić fakt, że byli to ludzie z krwi i kości zapisujący kolejne karty historii Kościoła, który jako Ciało Chrystusa, pełne bólu i naznaczone krzyżem, trwa i trwać będzie wiecznie, niezależnie od ułomności ludzi budujących go. Na szczęście, przez dwadzieścia wieków papiestwa swój ślad na ziemskiej drodze wyznawców chrześcijaństwa odcisnęli też ludzie święci, jak Nasz Papież - Jan Paweł II, którym autor poświęca w publikacji zdecydowanie więcej miejsca.
    Zamówienia: Księgarnia Świętego Wojciecha, plac Wolności 1, 60-967 Poznań, email: zamówienia@mojeksiążki.pl, tel. (061) 855 09 75.