Katecheta 12/2005
E-wydanie
„Katecheta” jest teraz również dostępny Jako e-wydanie!
Na półkę Katechety
Błogosławiony Edmund Bojanowski. W dynamizmie twórczej miłości
Kard. Zenon Grocholewski
KSIĄŻKA
18,00 zł 15,30 zł

Prezentacje

Wydawnictwo WAM
Autor: (oprac. red.)
Artykuł archiwalny

RICHARD C. ANTALL
JEZUS MA DO CIEBIE KILKA PYTAŃ
KRAKÓW 2005

    W książce znajdziemy 47 odpowiedzi na pytania, które Jezus zadał swoim słuchaczom i które zostały nam przekazane na kartach Ewangelii św. Marka. Odpowiedzi te, ułożone w formie rozważań i wsparte refleksją biblijną, zilustrowane zostały obrazami z codziennego życia Autora, który od lat pracuje na misjach w Salwadorze. Medytacje mogą stać się wspaniałą inspiracją dla każdego, kto pragnie udzielić osobistej odpowiedzi na pytania, jakie Jezus zadaje mu w sercu.

*   *   *

 

KS. KAZIMIERZ KUCHARSKI SI
ŹRÓDŁA ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO.
KRAKÓW 2005

    Książka ta stanowi zbiór konferencji - katechez dla dorosłych. Tematyka oscyluje wokół rozważań o podstawowych i zasadniczych prawdach wiary. Życzeniem Autora jest, aby posłużyły one pogłębieniu życia w Duchu Świętym, by służyły kapłanom jako pomoc w przygotowaniu podobnych spotkań. Książka jest pierwszą z cyklu: "Nauka wiary i życia chrześcijańskiego", pozostałe tomy to: "Dar poznawania prawdy", "W trosce o życie duchowe", "Kościół światłem świata".

*   *   *

 

ROBERT R. MCCRAE, PAUL T. COSTA JR
OSOBOWOŚĆ DOROSŁEGO CZŁOWIEKA
KRAKÓW 2005

    Autorzy prezentowanej publikacji należą do ścisłej czołówki badaczy osobowości. Pierwsze wydanie ich książki, poświęconej osobowości człowieka dorosłego, ukazało się w 1990 roku. Zyskała ona tak duże uznanie i popularność, że Autorzy zdecydowali się na opublikowanie jej w znacznie poszerzonej i uwspółcześnionej wersji. Przedmiotem szczegółowych analiz przedstawionych przez Autorów jest osobowość w fazie już ukształtowanej; nie znaczy to jednak, że Autorzy nie poświęcają uwagi badaniom nad rozwojem osobowości oraz nad czynnikami kulturowymi, które ją kształtują. Książka jest przeznaczona dla psychologów, studentów psychologii oraz dla wszystkich, którzy w swojej pracy zawodowej mają kontakt z ludźmi.

*   *   *

 

MARCO DOLDI
ODPOWIEDZI NA PYTANIA O MIŁOŚĆ I UCZUCIA
KRAKÓW 2005

    W skład książki wchodzi 50 pytań dzisiejszych nastolatków. Przemyślenia, odczucia, wątpliwości krzyżują się w szczerym i pozbawionym hipokryzji dialogu o miłości, życiu uczuciowym, seksualności, przyjaźni. Pięćdziesiąt prostych odpowiedzi, udzielonych bez unikania najtrudniejszych problemów. Jest to zaproszenie skierowane do nastolatków szukających jasnych punktów odniesienia, by poszli zupełnie nową i urzekającą drogą relacji uczuciowych, które można przeżywać w pełni wymiaru prawdy i miłości.

*   *   *

    Zamówienia: Wydawnictwo WAM, ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków, tel. (012) 62 93 200, fax. (012) 429 50 03, e-mail: wam@wydawnictwowam.pl.