MATERIAŁY PRAKTYCZNE

Znaki powszednie na drodze krzyżowej. Roważania dla dzieci
Autor: Irena Danisch
Chleb... Wszystkiego może zabraknąć. Jedynie chleb pomoże przetrwać, zachować życie, utrzymać siły i zdrowie. Dobry Jezu, zanim rozpoczęła się Twoja męka, dałeś nam Siebie ukrytego pod postacią Eucharystycznego Chleba, abyśmy nim posileni, osiągnęli niebo. Chcemy przejść razem z Tobą stacjami drogi krzyżowej i przypomnieć sobie na nowo, że dałeś nam wszystko i że jesteś z nami aż do skończenia świata.
Stacja I - Pan Jezus skazany na śmierć
"Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie..."
Woda... Wiem, Jezu, że jest potrzebna do życia. Używamy jej do przygotowania posiłków, do zaspokojenia pragnienia. Służy do prania, do podlewania roślin. Cieszy nasze oczy, gdy patrzymy na wspaniały wodospad czy górski potok. Posłużyła też Piłatowi, gdy chciał wszystkim powiedzieć, że nie odpowiada za wyrok wydany na Ciebie. Za nasze nieprzyznawanie się do winy i zrzucanie odpowiedzialności na innych, przepraszamy Cię, Jezu.

Stacja II - Pan Jezus przyjmuje krzyż
"Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie..."
Krzyż.... Tak często czynimy znak krzyża. Najczęściej rozpoczyna on i kończy naszą modlitwę. Stoi przy drodze, na cmentarzu, przy torach kolejowych. Widzimy go w szkole, w urzędach, w szpitalach. Jest w naszym domu. Święty znak krzyża. Wszystko zaczęło się, gdy Ty, Dobry Jezu, wziąłeś swój krzyż, aby na nim dokonać zbawienia.
Za niedbałe, bezmyślne czynienie znaku krzyża, za nieuszanowanie go i znieważanie, przepraszamy Cię, Jezu.

To jest artykuł płatny.

Aby przeczytać go w całości kup dostęp za 2 kredyty.