Prezentacje

"Głos dla Życia"
Autor: (oprac. własne)
Artykuł archiwalny
W obronie życia i Kobiety...
    Kręgi lewicowo-feministyczne w Polsce prowadzą w ostatnim czasie prawdziwą ofensywę, wymierzoną w wartości oparte na prawie naturalnym. Najbardziej tragiczna w skutkach inicjatywa tych środowisk to projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie, która legalizuje aborcję. Dziecko poczęte będzie można zabić bez żadnych ograniczeń do 12 tygodnia ciąży!
    Inny projekt nowego prawa, sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem, to ustawa o związkach partnerskich. Wpisuje się ona w szeroki front legalizacji tzw. "małżeństw homoseksualnych", z którym od lat mamy do czynienia zwłaszcza w krajach UE. Konsekwencją zmian w obowiązującym prawie będzie, wcześniej czy później, kwestia adopcji dzieci. Choć dziś zwolennicy związków gejów i lesbijek wyciszają w Polsce te żądania, warto pamiętać, że mają swój wzór - Holandia dopuszcza adopcję dzieci przez "małżeństwa homoseksualne".
    Nadchodzące miesiące wymagają od wszystkich ludzi dobrej woli szczególnego zaangażowania, by przeciwstawić się ofensywie "moralnego postępu". Jest to o tyle istotne, że powoli zbliżają się wybory do polskiego Parlamentu, więc postulaty legalizacji aborcji, "małżeństw homoseksualnych", klonowania, badań na komórkach macierzystych czy walki z Kościołem będą jeszcze częściej podnoszone przez lewicowych polityków i grupy feministek.
    Tym bardziej trzeba zapoznać się z najnowszym numerem "Głosu dla Życia", który dostarcza "intelektualnej amunicji" obrońcom tradycyjnych, sprawdzonych w chrześcijańskiej Europie, wartości. Szczególnie warto przeczytać artykuł "Ale dlaczego lekarz...?" prof. Jerzego Jurkiewicza, który pisze: "Skoro nikomu normalnemu nie przychodzi do głowy angażować strażaka do rozniecania pożarów ani ratownika do topienia tonących, to dlaczego przyjmuje się możliwość zabijania przez lekarza nienarodzonych dzieci i skracania życia cierpiącym i nieuleczalnie chorym? Zadaję to pytanie tym wszystkim, którzy dążą do legalizacji aborcji i eutanazji: dlaczego lekarz?"
    Z kolei William Saunders, dyrektor amerykańskiego Centrum na Rzecz Ludzkiego Życia i Bioetyki przy Instytucie Badań nad Rodziną w Waszyngtonie w wywiadzie zatytułowanym "Postrzegają dziecko jako produkt" przestrzega przed konsekwencjami klonowania ludzi i eksperymentów na komórkach macierzystych. Saunders przypomina podstawową prawdę, że jakkolwiek szlachetnie ukazuje się klonowanie (zwłaszcza tzw. "terapeutyczne"), jego konsekwencją jest "zabijanie jednej istoty ludzkiej w celu uzyskania korzyści dla drugiej"!
    By skuteczniej bronić w Polsce wartości prorodzinnych, na łamach "Głosu dla Życia" ukazują się od bieżącego numeru "Fundamenty Rodziny" - pismo redagowane przez stowarzyszenie: Liga Małżeństwo Małżeństwu. Jego prezes - Roman Strus opowiada o unikalnej i bardzo potrzebnej w Polsce inicjatywie. Liga stworzyła Wirtualną Przychodnię "Pro Vita" - listę lekarzy, znajdującą się na stronach internetowych LMM, lekarzy, którzy w swojej praktyce medycznej mówią stanowcze "nie" aborcji, antykoncepcji, zapłodnieniu in vitro czy eutanazji. Osoby szukające takich lekarzy mogą się bezpłatnie z nimi skontaktować.
    "Głos dla Życia" zamieszcza także poruszające świadectwo Hanny Wdowiak, która napisała o sobie: "Jestem dotknięta nieuleczalną jak dotąd chorobą genetyczną, a mimo to jestem szczęśliwa i nie zamieniłabym się z osobą zdrową, która ma na pozór wszystko w swoim życiu, a krzyczy, że jest nieszczęśliwa". Świadectwo to redakcja "Głosu" dedykuje zwłaszcza osobom odpowiedzialnym za tzw. eliminację ludzkich embrionów z wadami genetycznymi oraz wszystkim zwolennikom cywilizacji śmierci.
    Poza tym w "Głosie" interesujący tekst o. Ksawerego Kontza na temat bliskości cielesnej w małżeństwie, świadectwo "Pan Bóg zobaczył wolne miejsce" afirmujące wielodzietność, a także wywiad z Anną Zaborską - przewodniczącą Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Płci w Parlamencie Europejskim. Ta znana działaczka prolife ze Słowacji - ku niezadowoleniu lewicy ifeministek - broni życia i rodziny na forum UE.
Prenumerata: roczna - 30 zł, półroczna - 15 zł. Zamówienia można składać drogą pocztową lub elektroniczną: Fundacja "Głos dla Życia", ul. Forteczna 3, 61-362 Poznań, tel. (61) 653 03 91, fax (61) 653 03 94, e-mail: glos@prolife.com.pl. Wpłat można dokonywać na blankietach pocztowych lub bezpośrednio na konto: BZ WBK S. A. Poznań, nr 22 1090 1359 0000 0000 3501 8621
Dariusz Hyb