Katecheta 4/2005
E-wydanie
„Katecheta” jest teraz również dostępny Jako e-wydanie!
Na półkę Katechety
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

Prezentacje

NOWOŚCI WYDAWNICTWA ZNAK
Autor: (oprac. red.)
Artykuł archiwalny
Jan Andrzej Kłoczowski OP
 
Rekolekcje o nadziei
 
Kraków 2005
    "Rekolekcje o nadziei" to doskonała podstawa do indywidualnych przemyśleń. Książka podkreśla złożoność natury nadziei, której osobliwość polega na akceptacji i nieakceptacji zarazem, zgodzie i buncie przeciw światu. Prawdziwa nadzieja ma odniesienie do wartości, rodzi się w przestrzeni spotkania z drugim człowiekiem i Bogiem. J. A. Kłoczowski rozwija również myśl Jana Pawła II, wiążącą nadzieję z miłosierdziem, przede wszystkim w odniesieniu do relacji człowieka z Bogiem. Prezentowana pozycja to książka dla tych, którzy świadomie chcą "oprzeć drabinę życia o właściwą ścianę".
 
 
*   *   *
 
Anzelm Grün OSB
 
Chrzest.
Początek nowego życia
 
Kraków 2005
        Prezentowana pozycja to ostatni tom z popularnej serii "Sakramenty", poświęcony sakramentowi, który większość z nas przyjmuje bezrefleksyjnie, choć stanowi on pierwszy krok wtajemniczenia w chrześcijaństwo. Autor stara się przybliżyć współczesnemu czytelnikowi religijny i egzystencjalny sens chrztu, omawiając jego bogatą symbolikę.
    Zamówienia: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, ul. Kościuszki 37, 30-105 Kraków, tel. (012) 619 95 60, www.znak.com.pl.