Katecheta 9/2005
Katecheta 9/2005
E-wydanie
„Katecheta” jest teraz również dostępny Jako e-wydanie!
Na półkę Katechety
Quiz z katechizmu
Anna i Tomasz Wełniak
KSIĄŻKA
13,90 zł 11,90 zł

Prezentacje

Propozycje Księgarni Św. Wojciecha
Autor: (oprac. red.)
Artykuł archiwalny
Jasminka Petrović
 
Bon Ton
    Wakacje sprzyjają czytelnictwu, zdawać by się mogło tylko wtedy, gdy pogoda zawodzi. Księgarnia Świętego Wojciecha przygotowała jednak zestaw tytułów, które zaintrygują czytelnika nawet przy słonecznej pogodzie. Bijący rekordy sprzedaży w Europie Bon Ton to bogato ilustrowana, pełna humoru i autoironii książka o etykiecie. Nikogo nie trzeba uświadamiać, że savoir vivre umiera dziś śmiercią naturalną... Może więc warto poczytać, jak mogłoby być, gdybyśmy wszyscy wykrzesali z siebie odrobinę serdeczności. Opornych niech przekona treść i forma - scenki rodzajowe z życia państwa Grubiańskich i Supergrzecznych oraz rozrywka, której dostarczają żarty, bogato serwowane przez Autorkę.
 
 
*   *   *
 
Bill Ameiss, Jane Graver
 
Miłość, Seks i Bóg
    Nieco poważniejszemu tematowi poświęcona jest kolejna pozycja pt. Miłość, sex i Bóg. O seksualności często trudno jest mówić, szczególnie do młodzieży. Rodzice i nauczyciele znajdą w niniejszej książce szereg problemów nurtujących młodego człowieka, młodzież natomiast - odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, związane również z religijnym wymiarem pożycia seksualnego.
 
 
*   *   *
 
Elaine Sishton, Charlotte Russell
 
Stress city
    Kolejna nowość Księgarni Świętego Wojciecha - Stress city jest kierowana również do młodzieży, która często nie radzi sobie z emocjami i napięciami, czuje się osaczona przez problemy. Znajdą w niej pomocne informacje rodzice i nauczyciele, na co dzień spotykający się ze skutkami młodzieńczego stresu w postaci nałogów u nieletnich. Poradnik pomaga zrozumieć, czym jest stres, jakie może mieć konsekwencje i jak można mu zaradzić, nie sięgając po "alkohol czy narkotyki". Tekst znakomicie wspomagają zabawne scenki rysunkowe, w których dwójka bohaterów i pies Bazyl zmagają się z problemami typowymi dla nastolatków. Autorzy uczą pozytywnego myślenia, wskazują, że wiedza o tym, jak sobie i innym pomóc zachować zdrowie emocjonalne jest równie ważna, jak dbałość o zdrowie fizyczne. Przekonują, że problemom można zaradzić, że istnieje wiele możliwości pozyskania pomocy.
 
(oprac.) Małgorzata Białecka
*   *   *
    Zamówienia: Księgarnia Świętego Wojciecha, Plac Wolności 1, 60-967 Poznań, email: zamowienia@mojeksiazki.pl, tel. (061) 855 09 75.