Katecheta 2/2006
Katecheta 2/2006
E-wydanie
„Katecheta” jest teraz również dostępny Jako e-wydanie!
Na półkę Katechety
Franciszek dla mężczyzn
Markus Hofer
KSIĄŻKA
24,00 zł 20,40 zł

Prezentacje

PREZENTACJE
Autor: (oprac. red.)
Artykuł archiwalny

WYDAWNICTWO  "VOCATIO"

IVA HOTH
KOMIKS BIBLIJNY

 
    Biblia w obrazkach od lat zachwyca zarówno młodych jak i starszych na całym świecie. Wartka akcja sprawia, że trudno tę książkę odłożyć. Edycję polską uzupełniono o skalę czasową, spis opowiadań i mapy. Rysunki są niezwykle dynamiczne, oddają bardzo dobrze stany emocjonalne, duchowe bohaterów. Historia wydarzeń biblijnych jest znakomicie skondensowana.
    Książka powinna spodobać się szczególnie młodzieży i dzieciom. Z pewnością będą nią zachwyceni wszyscy ci, którzy nie przepadają za czytaniem biało-czarnego druku. To świetna książka dla wszystkich, którzy lubią komiksy. A kto ich nie lubi...

*   *   *

CARLA BARNHILL
NIESFORNE ANIOŁKI.
SPACER PRZEZ BIBLIĘ
DLA PRZEDSZKOLAKÓW

 
    Niesforne aniołki to krótkie historyjki na każdy dzień roku, dostosowane do zdolności percepcyjnych małego dziecka, dodatkowo upiększone barwnymi ilustracjami. Niesamowita i fascynująca przygoda. Dzięki lekturze twoje dziecko może odbyć prawdziwą podróż w głąb biblijnych tajemnic, poczynając od Księgi Rodzaju, a kończąc na Apokalipsie. Będzie mogło samo odkrywać, kim jest wielki i niezgłębiony Bóg. Pozna Jego dobro i dowie się, co oznacza ono dla nas dzisiaj. Każda stronica książeczki zawiera opowiadanie oraz wesoły wierszyk, wyrażający w zabawny sposób najważniejszą myśl, np.:
    Bóg jest potężny,
    a ja malutki.
    Lecz On mnie kocha,
    zna moje smutki.

    Opowiadania są pozbawione przemocy i mogą okazać się niezwykle pomocne w wychowywaniu dzieci na zdrowych i szczęśliwych ludzi. Doskonale nadają się do czytania przed snem przez mamę, tatę lub dziadków.

*   *   *

STEPHEN M. MILLER,
ROBERT V. HUBER
HISTORIA BIBLII.
DZIEJE POWSTANIA I ODCZYTYWANIA
PISMA ŚWIĘTEGO

    Dzieje Biblii to historia jej powstawania, a potem czytania i przekładów, historia form pierwotnych i wielowiekowych doświadczeń chrześcijan, którzy czytali słowo Boże, tłumaczyli je, objaśniali i modlili się jego słowami. Historia Biblii zaczyna się od powstawania ksiąg Starego i Nowego Testamentu i podąża dalej przez ustalenie kanonu, upowszechnianie słowa Bożego, reformację, aż do epoki współczesnej. Bogate ilustracje pozwalają poznać kształt ksiąg biblijnych na różnych etapach historii. Wiadomości są przy tym podane w sposób niezwykle przystępny. Do wydania polskiego Historii Biblii dodano rozdziały i ilustracje przydatne dla polskiego czytelnika. Zawierają one informacje o rękopiśmiennych przekładach Biblii na język polski, o szesnastowiecznych i nowszych tłumaczeniach.
    Ze względu na osoby autorów książka ta ma charakter ekumeniczny: łączy katolicką i protestancką tradycję czytania Pisma Świętego. Nie różnią się one jednak zasadniczo. W książce poznajemy więc tradycję starożytną, która czciła Pismo Święte jako słowo Boże i opierała na Piśmie Świętym: teologię, liturgię i życie chrześcijańskie. Poznajemy kulturę średniowiecza, w którym treść Biblii przekazywano w dużym stopniu przez sztukę, oraz entuzjazm protestantów, dążących do zapoznania każdego z orędziem biblijnym, czy wreszcie drogi Pisma Świętego w obecnych czasach. Dziś upowszechnianie wiedzy biblijnej staje się coraz bardziej przedsięwzięciem ekumenicznym.
prof. Michał Wojciechowski    
    Zamówienia: Oficyna Wydawnicza "Vocatio", ul. Polnej Róży 1, 02-798 Warszawa, tel.: (022) 648 54 50, fax.: (022) 648 63 82, e-mail: vocatio@vocatio.com.plwww.vocatio.com.pl.

*   *   *

WYDAWNICTWO  "WIĘŹ"

WOJCIECH JĘDRZEJOWSKI OP
Z BOGIEM NA CZACIE.
MODLITEWNIK DLA MŁODYCH

 
    Jest to modlitewnik przeznaczony dla młodych, zbuntowanych wobec świata dorosłych, często poranionych i zagubionych. Książeczka może stanowić doskonały prezent dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Modlitewnik zawiera, m. in.: podstawowe prawdy wiary, medytacje ewangeliczne, modlitwy na różne okoliczności, a także oryginalne modlitwy napisane przez młodych ludzi.
    Zamówienia: Towarzystwo "Więź", ul. Trębacza 3, 00-074 Warszawa, tel. /fax. (022) 827 29 17, e-mail: wiez@wiez.com.plwww.wiez.com.pl.