„...EXEMPLA TRAHUNT”

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski
Katecheza dla młodzieży i dorosłych
ks. Dariusz Dogondke
W kontekście uroczystości Wszystkich Świętych i dnia zadusznego, gdy nawiedzamy groby zmarłych i pamiętamy o zmarłych w naszych modlitwach, warto zastanowić się nad interpretacyjnym problemem jednego z trudniejszych wersetów Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, listu, w którym czytamy: Cóż uczynią ci, którzy przyjmują chrzest za zmarłych? Jeśli zmarli w ogóle nie zmartwychwstają, po co przyjmuje się za nich chrzest?(1 Kor 15,29)
Michał Wyrostkiewicz
Na postawione w tytule pytania udzielono już częściowo odpowiedzi w tekście opublikowanym przed miesiącem. Nie ma więc potrzeby powtarzania tych informacji. Nad niektórymi z nich warto jednak jeszcze raz się zatrzymać w celu głębszego ich wyjaśnienia. Chodzi tu o te informacje, które dotyczą pytania o znaczenie dobrych czynów w życiu, o ich sensowność.
Dorota Szlendak
Osoby: Jagniątko, Tata Baran, Mama Owca, Głos, Osioł, Anioł I, Anioł II, Mysz, Kot, Krowa, Sowa, Pająk, Pasterz I, Pasterz II, Pasterz III, Maria, Melchior, Baltazar, Kacper
Dorota Szlendak
Osoby: Lis (I-III), Papuga, Sroka, Herod, Żona Heroda, Skrzynka z wróżbami, Śmierć, Żołnierz (I-III), Diabeł (I-II), Król (I-III), Pasterka (I-III).
Zamów prenumeratę „Katechety”
czyli ponad 100 stron artykułów, dyskusji i pomocy dydaktycznych CO MIESIĄC.