Katecheta 1/2016
Katecheta 1/2016
E-wydanie
„Katecheta” jest teraz również dostępny Jako e-wydanie!
Na półkę Katechety
Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie
Joel Pralong
KSIĄŻKA
24,90 zł 21,20 zł

Z życia wzięte... FORUM WYCHOWAWCÓW KATOLICKICH

Człowiek wpleciony w historię: o pamięci autobiograficznej i pamięci kolektywnej
Autor: Paweł Stróżak
Pamięć autobiograficzna stanowi bardzo swoiste i specyficzne „archiwum” wspomnień, (…) jej istotą jest osobisty charakter doświadczeń, które łącznie składają się na historię całego naszego życia.
W psychologicznych badaniach nad pamięcią człowieka szczególne miejsce zajmuje pamięć autobiograficzna. Jest ona rozumiana jako zapis indywidualnej historii życia i obejmuje szereg osobistych doświadczeń z własnej przeszłości, tych, w których aktywnie uczestniczyliśmy, jak i tych, które obserwowaliśmy. Można stwierdzić, że pamięć autobiograficzna stanowi bardzo swoiste i specyficzne „archiwum” wspomnień, jest unikalna dla każdego człowieka, a jej istotą jest osobisty charakter doświadczeń, które łącznie składają się na historię całego naszego życia.

Czy pamiętasz swój pierwszy pocałunek? Pierwszą randkę? Pierwszą wycieczkę szkolną? Pierwszy samodzielny wyjazd na wakacje? Czy pamiętasz zakup swojego samochodu? Wprowadzenie się do mieszkania lub domu, w którym aktualnie mieszkasz? Czy pamiętasz swój ślub? Narodziny swojego dziecka? 
 

To jest artykuł płatny.

Aby przeczytać go w całości kup dostęp za 1 kredyt.