Katecheta 4/2016
Katecheta 4/2016
E-wydanie
„Katecheta” jest teraz również dostępny Jako e-wydanie!
Na półkę Katechety
Błogosławiony Edmund Bojanowski. W dynamizmie twórczej miłości
Kard. Zenon Grocholewski
KSIĄŻKA
18,00 zł 15,30 zł

Inspiracje, pomysły, scenariusze... DLA RODZICÓW, NAUCZYCIELI I DUSZPASTERZY

s. Anna Kiczyńska FMNP
Mama: Wojtek, coś taki zmartwiony, powiedz, co za kłopot chodzi ci po głowie. Wojtek: Siostra na jutro dała zadanie, znaleźć odpowiedź na jedno pytanie: Kto jest najlepszym twym przyjacielem? A ja po prostu tego nie wiem. Mama: Usiądź i pomyśl, Bóg ci pomoże znaleźć najlepszą w świecie odpowiedź.
Dorota Szlendak
Dla klasy IV Cele katechetyczne – wymagania ogólne: poznanie postaci świętego Mikołaja, biskupa Miry umacnianie wiary w moc wstawiennictwa świętych. Treści nauczania – wymagania szczegółowe Wiedza: po katechezie uczeń wymienia różnice między św. Mikołajem, biskupem Mirry, i Mikołajem z Laponii weryfikuje prawdziwe i fałszywe informacje na temat świętego.
Dorota Monika Ząberg
Scenariusz z padletem II etap edukacyjny   Cele katechetyczne – wymagania ogólne: analiza i interpretacja życia i myśli św. Matki Teresy z Kalkuty kształtowanie postawy radości życia, służby i dobroduszności. Treści nauczania – wymagania szczegółowe Wiedza: po katechezie uczeń wyjaśnia metaforę: „być bogatym, nie mając pieniędzy” po katechezie uczeń opowiada o życiu św. Matki Teresy z Kalkuty po katechezie uczeń wymienia różne formy służenia innym.
s. Ewa Orzechowska SJE
Dla szkoły podstawowej   Obsada: Maryja, Józef, aniołowie, Matka Teresa, Jan Paweł II, patron szkoły, powstaniec, 4 dziewczynki, 8 chłopców, dzieci, które dekorują choinkę.   Jeremiasz: Cześć, Wiktor! Nie widziałem cię jeszcze na Mszy świętej niedzielnej, a w tym roku idziesz do I Komunii Świętej. Wiktor: Cześć… no tak… bo wiesz… Nie wiem, czy chcę iść do Komunii… Michalina: Co się stało? Przecież rok temu chciałeś być ministrantem! Wiktor: Tak, ale… mam problem… nie wiem, czy ja wierzę. Rodzice każą mi chodzić do Kościoła, siostra wymaga… a ja się zastanawiam, jak to możliwe, że Bóg tak potężny chciał stać się człowiekiem. Po co? I tak zła nie pokonał. Tyle jest nieszczęść! Tyle jest zła!
s. M. Lilianna Adamuszewska CSSF
II etap edukacyjny   Cele katechetyczne – wymagania ogólne: kształtowanie świadomości, że wszelkie dobro pochodzi od Boga formowanie postawy, że sakramenty i modlitwa czynią nasze serce czystym i radosnym budzenie entuzjazmu wiary, który rodzi się z życia w bliskości Boga. Treści nauczania – wymagania szczegółowe Wiedza: po zakończonej lekcji uczeń wymienia źródła pochodzenia dobra wymienia sposoby życia w bliskości z Bogiem.
Zamów prenumeratę „Katechety”
czyli ponad 100 stron artykułów, dyskusji i pomocy dydaktycznych CO MIESIĄC.