Katecheta 4/2016
Katecheta 4/2016
E-wydanie
„Katecheta” jest teraz również dostępny Jako e-wydanie!
Na półkę Katechety
Święty Jan Paweł II Best
seller
Eliza Piotrowska
KSIĄŻKA
35,90 zł 30,50 zł

Wiara i nauka. ARTYKUŁY, SPRAWOZDANIA, RECENZJE

ks. Mirosław Gogolik
„Świętych można porównać do teleskopów używanych w astronomii. Przez nie dostrzegamy gwiazdy, których by nieuzbrojonym okiem nikt dojrzeć nie mógł. Przez świętych zaś uczymy się patrzeć na wieczne prawdy, które szarość dnia powszedniego zasłania przed naszym słabym wzrokiem” (Pius XI).
Izabela Sonka
Franciszek zachęcał młodych do czynnej miłości – realizowanej w uczynkach miłosierdzia. Młodzież i dzieci przynależące do Szkolnych Kół Caritas doskonale rozumieją zaproszenie Papieża do działania, wiedzą, jak ważne w życiu jest wypełnianie uczynków miłosierdzia. Działania, które podejmują przez cały rok liturgiczny, są wspaniałym świadectwem entuzjazmu wiary.
Ks. Kazimierz Skoczylas
W dniach 8-11 września 2016 roku odbył się w Niemczech Kongres pedagogów religii i katechetyków. Jako miejsce obrad wybrano dom rekolekcyjny św. Pawła w Leitershofen pod Augsburgiem. Kongres otworzyła prof. Claudia Gärtner z Uniwersytetu w Dortmundzie, przewodnicząca AKRK (Arbeitsgemeinschaft Katholische Religionspadagogik/Katechetik – Stowarzyszenia Pedagogów Religii i Katechetyki). Tematem spotkania był Randez-vous mit der Realität. Religionspädagogische Umgang mit herausfordernden Zeichen der Zeit (Randka z rzeczywistością. Religijno-pedagogiczne podejście do wyzwań znaków czasu).
ks. Stanisław Łabendowicz
W dniach 23-25 września 2016 roku w Rzymie odbywał się Jubileusz Katechetów. Na zaproszenie Papieża Franciszka przybyło wielu katechetów oraz duszpasterzy z różnych zakątków świata.
Zamów prenumeratę „Katechety”
czyli ponad 100 stron artykułów, dyskusji i pomocy dydaktycznych CO MIESIĄC.