Polecamy

Anna Oleszkiewicz, Olga Bąk, Anna Cieślik
Zaproponowane w książce metody diagnozy i postępowania z uczniem wagarującym wymagają od nauczyciela otwartości na pracę niekonwencjonalnymi metodami i wyjścia poza schemat stereotypowych zachowań nadal dość często spotykanych w naszych szkołach.
Wiesław Stebnicki
Wiesław Stebnicki
Autor - pedagog z USA, przedstawia swoją przygodę ze szkołą domową oraz wyjaśnia dlaczego edukacja w formie edukacji państwowej, hamuje ich talenty, zniechęcając do nauki, a co najgorsze, czyniąc z nich istoty zniewolone przez system, którego głównym celem jest uczynienie z ludzi posłusznych, spolegliwych lemurów.
Prezent papieża Franciszka na ŚDM
Papież Benedykt XVI, podarował młodym ludziom YOUCAT – Katechizm dla młodzieży. Jego następca, papież Franciszek, przekazuje młodym kolejną książkę, DOCAT, która zawiera społeczną naukę Kościoła. W tytule zawiera się angielskie to do – robić. DOCAT odpowiada właśnie na pytanie: Co robić? – i jest swego rodzaju instrukcją obsługi, która pomaga za pomocą Ewangelii zmieniać najpierw siebie samych, potem najbliższe otoczenie, a w końcu cały świat. Naprawdę, za pomocą Ewangelii możemy rzeczywiście zmienić świat!
Aleksandra Bałoniak
Jest to książka dla tych, którzy rozpoznali Youcat jako nowoczesny katechizm dla młodzieży. Można go z powodzeniem wykorzystać w sytuacjach duszpasterskich oraz podczas zajęć edukacyjnych w szkole. Zamieszczone w trzecim tomie scenariusze lekcji odpowiadają punktom z trzeciego rozdziału katechizmu Youcat (279-468). Scenariusze lekcji mogą okazać się dla katechetów i duszpasterzy źródłem pomysłów na atrakcyjne lekcje, podczas których uczniowie otrzymają odpowiedź na pytania dotyczące sensu życia, godności człowieka, wspólnoty ludzkiej, Kościoła i Dziesięciu Przykazań. Youcat spełnia rolę przewodnika trafiającego do serc młodych, a użytkowanie go w szkole podczas lekcji daje nauczycielowi poczucie satysfakcji z dobrze wykorzystanego czasu.
Święty Wojciech. Śladami pierwszego patrona Polski Best
seller
Longina Cywińska, Maria Frela
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,90 zł
Longina Cywińska, Maria Frela
Co się wydarzy, gdy pewien ciekawski chłopiec któregoś dnia znajdzie kasetę ze słuchowiskiem poświęconym Świętemu Wojciechowi?
Aleksandra Bałoniak
Czekamy na dodruk. Za kilka dni książka będzie dostępna w sprzedaży.
O uczynkach miłości
Barbara Nowosielska, Paulina Skrzynecka
KSIĄŻKA
28,00 zł 10,00 zł
P. Skrzynacka, B. Nowosielska
ks. Andrzej Jasnos (opr.)
Prezentowana publikacja jest jedną z prób ukazania walorów edukacji religijnej, prowadzonej w polskiej szkole. Ks. Marian Zając, redaktor publikacji, zaznaczył we wstępie, że jest ona swoistym bilansem działań podjętych w nauczaniu religii w czasie przemian ustrojowych w Polsce.