O uczynkach miłości
Barbara Nowosielska, Paulina Skrzynecka
KSIĄŻKA
28,00 zł 10,00 zł

O uczynkach miłości

P. Skrzynacka, B. Nowosielska
Książkę tę polecam jako program wychowawczo-dydaktyczny, zwłaszcza na czas trwającego w Kościele Roku Miłosierdzia. Publikacja ta ułatwi pracę wszystkim nauczycielom, którzy chcą zmierzyć się z tematem uczynków miłosierdzia na lekcjach religii w szkole, oraz duszpasterzom prowadzący katechezę parafialną.
Struktura poszczególnych scenariuszy odpowiada założeniom metodycznym obowiązującym we współczesnej szkole. Zostały skonstruowane według obowiązujących zasad dydaktycznych, zgodnie ze znowelizowaną w 2010 roku „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce”. Dopełnienie książki jest dołączona do niej płyta CD. Znajdują się na niej wszystkie ćwiczenia: karty pracy, rozsypanki wyrazowe, zadania, zdjęcia, słowa, ćwiczenia, teksty biblijne, schematy, tabele, które pomogą kreatywnie przeprowadzić zajęcia.
Życzę owocnego zgłębiania istoty miłosierdzia. Niech praca z tą książką przyczyni się do rozbudzenia w młodych ludziach wrażliwości na drugiego człowieka i to nie tylko w Roku Miłosierdzia.
Redaktor serii "Biblioteka Katechety" Aleksandara Bałoniak